flaga polska flaga polska
cien cien2 napis
tasma

Studio Filmowe Anima-Pol realizuje aktualnie:

podkreslenie

Filmy w okresie produkcji:


  • serial animowany "Pamiętnik Florki" w reżyserii Janusz Martyna (dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej)
  • "Gabriel" film fabularny w reżyserii Mikołaja Haremskiego dofinansowywany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętkorzyskiego.
  • "Notatnik przyrodniczy. Kontynuacja" serial animowany dofinansowywany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

Filmy w okresie developmentu:

 

  • "Dynastia Miziołków" film animowany w reżyserii Janusza Martyna dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

  • "Krótka Historia Białych Ludzi" pełnometrażowy film fabularny produkowany przez Zbig Vision Zbigniew Rybczyński w koprodukcji z ANIMA-POL sp. z o.o. Rozwój projektu dofinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Mediadesk. W formie dwóch splecionych ze sobą wątków, film opowiada o losie Żydów na tle historii zachodnio-europejskiej cywilizacji. Główny wątek stanowiący kanwę całego filmu, utrzymany jest w konwencji science fiction komedii. Akcja rozgrywa się w nieokreślonej przyszłości i przedstawia solidarny atak Zjednoczonych Kontynentów na małe państewko Elisra (ulokowane w miejscu obecnego Izraela). Państewko to stanowi ostatni punkt zapalny na Ziemi, której mieszkańcy przeżywają głęboki kryzys spowodowany wyczerpaniem się światowych zasobów złota. Prawdziwym powodem akcji zbrojnej, prowadzonej pod pozorem pokojowego ?umiędzynarodowienia? świętego wzgórza Holy Hill (nawiązanie do Wzgórza Świątynnego i Wschodniej Jerozolimy), jest oskarżenie Udejów (mieszkańców Elisra), że od wieków, w tajemnicy przed całym światem gromadzą złoto, które w formie gigantycznej piramidy znajduje się we wnętrzu Holy Hill. Drugi równoległy wątek, opowiada historię antysemityzmu na przestrzeni ponad trzech tysięcy lat. W obu wątkach pojawiają się postacie (grane przez tych samych aktorów), które mimo upływu wieków, postępują i myślą w podobny sposób.Film w całości będzie zrealizowany z użyciem efektów specjalnych w formie kolażu łączącego zdjęcia aktorskie i 3D-grafikę komputerową.
tasma_dolna

"Nie ten człowiek"
wygrywa festiwal Columbia Gorge w USA


Polska komedia Pawła Wendorffa pt. "Nie ten człowiek" zdobyła główną nagrodę za najlepszy fabularny film zagraniczny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Columbia Gorge w USA. W konkursie brało udział ponad 300 filmów z 23 krajów świata. Jury podkreślało głównie znakomitą grę aktorską , niezwykłe poczucie humoru oraz odwagę formalną filmu .

"Nie ten człowiek" trafił do polskich kin jesienią 2011 roku. Oryginalny film Wendorffa zrealizowany został na przekór konwencjom i utartym schematom w polskim kinie.

Kolejne nagrody dla komedii

"Nie ten człowiek"

Po dwóch wyróżnieniach w Los Angeles,  nagrodach dla Najlepszego Filmu Zagranicznego, Najlepszego Reżysera Filmu Fabularnego film  "Nie ten człowiek" otrzymał kolejne nagrodę za Najlepszy Film Nieanglojęzyczny na Reel Independent Film Extravaganza 2011 oraz Nagrodę Specjalną Jury podczas Red rock Film Festival 2011.

"Na cztery łapy, czyli szkolne przygody Pimpusia Sadełko" wyróżniony na OFAFie 2012


Autorski film Agnieszki Paszkiewicz wyprodukowany w naszym Studiu otrzymał wyróżnienie podczas 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2012 w Krakowie.